Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

KLUB SENIORA W OŚRODKU W ROZIĘCINIE

Utworzono dnia 25.06.2020

Ośrodek Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie gościł Klub Seniora ze Skierbieszowa. Po terenie Ośrodka grupę oprowadziła Pani Jola pracownik GCKSiT w Wojsławicach. Opowiadała o historii wsi, obiektu, szkoły, o eksponatach i ludziach wielkiego serca. Następnym przystankiem była Krynica gdzie w pięknym otoczeniu Seniorzy miło spędzili popołudnie. Było ognisko, śpiewy i wspominki. Dopisała pogoda, humor i co najważniejsze zdrowie. W drodze powrotnej Seniorzy odwiedzili jeszcze ścieżkę edukacyjną w Starym Majdanie. Dziękujemy wspaniałym Gościom za odwiedzenie naszego Ośrodka.

MAPA DOJAZDOWA

Utworzono dnia 10.06.2020

Mapa dojazdowa do Ośrodka Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie, Ośrodka Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim oraz ścieżki edukacyjno - przyrodniczej w Majdanie Starym.

Zapraszamy serdecznie!

W załączniku mapa do pobrania w formacie PDF.

UWAGA! UWAGA!

Utworzono dnia 04.06.2020

UWAGA! UWAGA!

Z przyjemnością informujemy, że w każdy weekend czerwca ośrodki będą otwarte dla zwiedzających.

Zapraszamy do Ośrodka Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie w każdą sobotę i niedzielę w godzinach: 14:00-18:00 i do Ośrodka Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim także w każdą sobotę i niedzielę w godzinach: 12:00-18:00.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania.

 

czytaj dalej na temat: UWAGA! UWAGA!

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Utworzono dnia 30.05.2020

Do życzeń dołączamy filmik z przedstawienia grupy teatralnej „Nie tak powaRZni” działającej przy naszym Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich do jego obejrzenia.

 

 

czytaj dalej na temat: ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 30.05.2020

Kochane dzieciaki !

Napiszcie swoje marzenie już w poniedziałek 1 czerwca na plakacie koło Domu Kultury i odbierzcie balonik . Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ DZIECKA

WRĘCZENIE NAGRÓD

Utworzono dnia 29.05.2020

Wręczenie nagród laureatom konkursu "Ogródkowy kącik relaksowy" przez Wójta Gminy Wojsławice - Henryka Gołębiowskiego oraz Przewodniczącą Rady Gminy Wojsławice - Jolantę Jabłońską.

GALERIA ON-LINE

Utworzono dnia 19.05.2020

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzenia wystawy obrazów pani Stefanii WÓJCIK.

Stefania Wójcik jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. We współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała warsztaty dla nauczycieli i uczniów, prowadziła także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Na koncie ma też wiele indywidualnych sukcesów, zdobywa nagrody i wyróżnienia. Chętnie bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w prywatnych domach nie tylko w Polsce, ale np. w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii, Hiszpanii.

Dzięki uprzejmości Pani Stefanii wystawę Jej prac zorganizowaliśmy  w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim, a Państwu udostępniamy w naszej galerii on-line.

Zaprasza Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach.

czytaj dalej na temat: GALERIA ON-LINE

„WKOŁO MAJDANU”

Utworzono dnia 15.05.2020

Wyprawę zaczęliśmy od eksploracji parku oraz łąk przy Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim. W tymże parku rośnie bardzo ciekawe drzewo o ogromnych kolcach na pniu. Sprawdziliśmy. Jest to Glediczja. Nie wiemy dokładnie jaka, bo w Polsce w różnych arboretach można spotkać Glediczję japońską, kaspijską, chińską oraz bagienną. Ogólnie - Glediczja, jak podpowiada encyklopedia, jest to roślina z rodziny bobowatych, o liściach przypominających mimozę. Latem na drzewie pojawiają się strąki.

czytaj dalej na temat: „WKOŁO MAJDANU”

„GRABOWIECKA, CZYLI TAM I Z POWROTEM”

Utworzono dnia 12.05.2020

W piątek wybraliśmy się na eksplorację okolic ulicy Grabowieckiej. Zaczęliśmy od żydowskiego cmentarza - kirkutu. Społeczność żydowska w Wojsławicach tworzyła się od XVI wieku a w okresie międzywojennym stanowiła połowę ludności Wojsławic. Przy ulicy Grabowieckiej znajdowały się dwa cmentarze – stary i nowy. Cytując Wirtualny Sztetl: „Stary cmentarz żydowski w Wojsławicach założony w połowie XVI w. po wschodniej stronie ul. Grabowieckiej. Wiadomo, że nekropolia zajmowała działkę o powierzchni około 0.8 ha. W wyniku dewastacji do dziś na cmentarzu nie zachowały się żadne nagrobki.

czytaj dalej na temat: „GRABOWIECKA, CZYLI TAM I Z POWROTEM”

OŚRODEK TRZECH KULTUR W MAJDANIE OSTROWSKIM

Utworzono dnia 07.05.2020

Ośrodek Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim jest jednym z trzech obiektów kulturalnych na terenie gminy Wojsławice zrewitalizowanych i oddanych na cele kulturalne dzięki środkom Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, w ramach projektu "Na szlaku kultur i tradycji Ziemi Wojsławickiej - ochrona i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego gminy Wojsławice" realizowanego przez gminę Wojsławice w partnerstwie z LGD „Ziemi Chełmskiej”.

czytaj dalej na temat: OŚRODEK TRZECH KULTUR W MAJDANIE OSTROWSKIM

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 290

W poprzednim miesiącu: 423

Wszystkich: 44026

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar