Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GALERIA ON-LINE

Utworzono dnia 19.05.2020
Czcionka:

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzenia wystawy obrazów pani Stefanii WÓJCIK.

Stefania Wójcik jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. We współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała warsztaty dla nauczycieli i uczniów, prowadziła także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Na koncie ma też wiele indywidualnych sukcesów, zdobywa nagrody i wyróżnienia. Chętnie bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w prywatnych domach nie tylko w Polsce, ale np. w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii, Hiszpanii.

Dzięki uprzejmości Pani Stefanii wystawę Jej prac zorganizowaliśmy  w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim, a Państwu udostępniamy w naszej galerii on-line.

Zaprasza Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach.

 

Pasja twórcza wyzwala we mnie radość i wzbogaca sens życia. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy także tej abstrakcyjnej.

Moje malarstwo nie jest może odkrywcze , nie szokuje ,nie jest filozoficzne  czy  agresywne jak tendencje współczesne ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą .

Zachwyca mnie barwna łąka ,łany zbóż upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka .

Miałam to szczęście, że wyrosłam  właśnie w takim miejscu. Więc staram się zatrzymać piękno tego co widzę i czuję, często piękno ginące nieskażonych zakątków , leśnych ostępów czy  różnorodnych  kwiatów . Z otaczającej  mnie  rzeczywistości czerpię inspirację , światło, bogactwo barw i przetwarzam na swój własny specyficzny język malarski. Smakuję barwy jak ktoś kiedyś powiedział bo,, jestem spadkobierczynią kolorystów’’ .

Poprzez takie spotkania z naturą i  sztuką pogłębiam znajomość przyrody, siebie i otaczającego świata. Uzmysławiam sobie, że chcę wnieść w swoje  obrazy ten świat i  duży ładunek pozytywnych emocji, które są wyrazem radości tworzenia.

Niech więc te pozytywne emocje emanują z płócien do Państwa i ocieplają otoczenie w te pochmurne dni.

                                                                                                                                                                           Stefania Wójcik

 

 

Galeria:

Utworzono dnia 19.05.2020, 10:27

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 649

Wszystkich: 42133

Kalendarium

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Pogoda

Zegar