Spotkanie zespołów i choinka w Rozięcinie

Utworzono dnia 22.03.2017
Spotkanie zespołów i choinka w Rozięcinie

W dniu 27 grudnia br. o godz. 1500 Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach i Dom Kultury w Rozięcinie zorganizowały wspólne świąteczne spotkanie dla zespołów działających przy Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach i choinkę dla dzieci. Impreza odbyła się w remizie strażackiej w Rozięcinie. Na wstępie wszystkich przybyłych: zaproszonych gości, zespoły i mieszkańców okolicznych wsi przywitał i złożył serdeczne życzenia świąteczne i życzył Szczęśliwego Nowego Roku 2009 Edward Osiewicz - Z-ca Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach. Wśród przybyłych gości obecni byli: Jacek Semeniuk - Wójt Gminy Wojsławice, Andrzej Czerniej - członek Zarządu Rady Powiatu Chełmskiego, Ryszard Tryniecki i Zbigniew Rymarski - radni wsi Rozięcin, Majdan i Nowy Majdan, Krzysztof Skrzypa - sołtys wsi Rozięcin.

Jako pierwszy wystąpił z kolędami zespół „Majdanianki" z Nowego Majdanu pod kierownictwem Haliny Radomskiej. Następnie zaprezentowały się z wierszykami i piosenkami o Świętym Mikołaju dziewczynki z Domu Kultury w Rozięcinie. Jako kolejny wystąpił chór „Złota Jesień" pod kierownictwem Janusza Bogatki z przepięknymi kolędami. Następnie przygrywała kapela „Polesie" również pod kierownictwem Janusza Bogatki.     Na zakończenie niespodziewanie przybył Święty Mikołaj, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Wszystkim zebranym Wójt Gminy Wojsławice złożył życzenia świąteczne    i życzył pomyślności w Nowym Roku.

Kapela przygrywała, a wszyscy wspólnie się bawili i tańczyli.