11 Listopada 2014

Utworzono dnia 14.02.2017

96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2014 r. w Wojsławicach odbyły się obchody 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 11:45 władze gminy z udziałem pocztów sztandarowych oraz mieszkańców gminy Wojsławice przy akompaniamencie orkiestry dętej wyruszyli z placu przed Ratuszem do kościoła parafialnego.

O godz. 12:00 Mszę Św. w Intencji Ojczyzny koncelebrował proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach - ks. Zbigniew Kasprzyk,
a kazanie wygłosił ks. Marcin Zieliński – wikariusz tejże parafii.
Po zakończonej Mszy Św. w asyście licznie zgromadzonych mieszkańców
i przy dźwiękach patriotycznych melodii przemaszerowano ulicami Wojsławic przed pomniki: Tadeusza Kościuszki oraz poległych uczestników bitwy pod Wojsławicami. Przedstawiciele samorządu, organizacji kombatanckich, zakładów pracy złożyli wieńce  i wiązanki kwiatów.

Następnie w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyła się okolicznościowa akademia. W części oficjalnej wystąpił Wójt Gminy Wojsławice - Jacek Semeniuk. W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego list odczytał Kazimierz Myszura - podinspektor na stanowisku ds. rolnictwa w UMWL Filia w Chełmie.
W imieniu Starosty Chełmskiego Pawła Ciechana głos zabrał Henryk Gołębiowski - Sekretarz Powiatu Chełmskiego.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, którą poprowadził Wiesław Jędruszczak – Dyrektor GCK. Jako pierwsi na scenie
w inscenizacji słowno - muzycznej zaprezentowali się uczniowie ZSP
w Wojsławicach pod kierownictwem Ewy Koler, Adama Łopockiego oraz Krzysztofa Jasiuka. W kolejnej odsłonie wystąpiły warsztaty wokalne działające przy Domu Kultury  w Wojsławicach pod kierownictwem debiutującej nowej instruktorki Katarzyny Łoś. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy podziękował pracownikom GCK oraz pedagogom ZSP w Wojsławicach za przygotowanie części artystycznej.

11 Listopada

Utworzono dnia 14.02.2017, 13:05